שיטת מקנזי /תמיר דקל

שיטת מקנזי היא שיטת הערכה וטיפול מכאני לעמוד השדרה ולמפרקים הפריפריים בגוף האדם ומתמקדת בטיפול בעיות נפוצות ביותר כגון בעיות גב תחתון וצוואר. 
השיטה מטפלת במצבים בהם יש הפרעה תוך מפרקית המגבילה את טווחי התנועה ויוצרת כאבים מסוגים שונים.

 

השלבים בטיפול בשיטת מקנזי:
א .במסגרת הטיפול מתבצע תשאול שמטרתו להבין משיחה ראשונית על אופי הבעיה של המטופל.
ב .בהמשך מתבצעת בדיקה קלינית, הערכה תנועתית, הבוחנת את יכולותיו של המטופל.
ג .לאחר מכן מתבצע טיפול המסתמך על אינטגרציה של הראיון והבדיקה הקלינית.
ד .בסיום הטיפול מקבל המטופל הדרכה לבית הכוללת התנהגות נכונה ומומלצת בהתאם לממצאים וכן תרגיל אחד שמטרתו להפחית ולמנוע את ההפרעה המפרקית שנמצאה ובכך נחזיר את טווחי התנועה לנורמה מה שיפחית את הכאב בהדרגה.


התיאוריה שעומדת מאחורי שיטת מקנזי מדברת על כך שהדיסק הבין חולייתי מפריע ,מסיבות שונות לתנועה התקינה של עמוד השדרה ובכך יוצר הגבלה בטווחי התנועה, בתפקוד היום יומי ויוצר כאב.
על ידי תרגול ספציפי אנחנו יוצרים שיפור בתנועה המפרקית ומפחיתים כאב. בשנים האחרונות המחקר הרפואי מוכיח כי קשה לצפות ולהבין איזו רקמה בעמוד השדרה מעורבת בבעיה )שריר, עצב, גיד, חוליה, דיסק( וקשה להבין את מקור הכאב.


שיטת מקנזי בניגוד לשיטות טיפול אחרות, מתמקד בהפרעה התנועתית ובהגבלה התפקודית ופחות ברקמה המעורבת. תוצאות הטיפול יעילות בצורה ניכרת וזמן ועלות הטיפול מתקצרים וקטנים .


במידה והנכם סובלים מבלט או פריצת דיסק, מכאב מוקרן לאזור הרגל או היד או חשים הגבלה בתנועת עמוד השדרה בגב התחתון או בצוואר אני מזמין אתכם לבדיקת הערכה וטיפול בשיטת מקנזי, שיטה יוצאת דופן בתפיסתה, חדשנית ופשוטה הנותנת תוצאות מהירות ומוכחות מחקרית.

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

סטודיו Fly | פילאטיס, גארודה, תנועה | כתובת: חיסין 5 תל אביב | טלפון: 0544619502 | מייל: studioflypilates@gmail.com

סטודיו Fly | פילאטיס, גארודה, תנועה

כתובת: חיסין 5 תל אביב

טלפון: 0747020302

פקס: 077-7860680

נייד: 0544619502

מייל: studioflypilates@gmail.com